Paritem Nedir?

Paritem MetaTrader 5 Anadolu Yatırım’ın müşterilerine sunduğu, internet erişimiyle hafta içi 5 gün 24 saat uluslararası piyasalarda forex,emtia ve yurtdışı endeksleri üzerinde gerçek zamanlı emir bırakabilme ve alım-satım yapabilme imkânı sağlayan hizmettir.

Paritem’de işlem yapmaya başlamak için (daha önce deneme hesabında 6 iş günü ve 50 adet işlem limitini sağlamak koşuluyla) herhangi bir Anadolubank şubesinde vadesiz döviz hesabı açtırmanız,bu hesaba minimum 50.000 TL muadili USD yatırmanız ve Paritem kaldıraçlı alım-satım işlemleri sözleşmesini imzalamanız yeterlidir. Hesabınıza yatırılan bu tutar, Anadolu Yatırım nezdindeki işlem hesabınıza aktarılacak ve aynı zamanda Takasbank A.Ş. nezdinde adınıza açılmış olan teminat hesabınıza da transfer edilecektir. Daha sonra, size telefon yada e-mail ile iletilecek olan giriş ve şifre bilgileri ile masaüstü ve mobil MetaTrader 5 platformları üzerinden kolayca sisteme giriş yapabilirsiniz. 

Teminattaki paranız yurtdışında değil, Anadolu Yatırım nezdinde açılmış olan MetaTrader hesabınız ile Takasbank A.Ş’de adınıza açılmış olan teminat hesabınızda bulunmaktadır. Haftanın herhangi bir iş günü teminattaki paranızı; anlık olarak Paritem MT5 platformundaki hesabınızdan veya www.takasbank.com.tr adresindeki Takas Web uygulamasından kontrol edebilirsiniz.

İnternet erişimi olan herhangi bir bilgisayardan kolayca ve güvenli bir şekilde işlem yapabilirsiniz. Başka yerlerden internete girişinizde bilgilerinizin kopyalanması engellenmekte ve sistem en güvenli şekilde çalışmaktadır.

Anadolu Yatırım Araştırma Departmanı’nın hazırladığı Günlük Bülten ve Haftalık/Aylık Strateji raporlarını web sayfamızdan yada mobil/masaüstü platformlarımız da Posta Kutusu altından okuyabilir ve teknik analizlerimizden faydalanabilirsiniz.

Platform üzerinden, 28 çeşit paritede işlemlerinizi anında yapabilirsiniz.

USD/TRY, EUR/TRY, EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY, USD/CHF, EUR/JPY, GBP/JPY, EUR/CHF, EUR/GBP, AUD/USD,NZD/USD, USD/CAD,USDZAR, GBP/CHF, USD/SEK, XAU/USD, XAG/USD,USDZAR,USDRUB,USDCNH,LCOUSD,OILUSD,NGCUSD,#DE30,#FR40,#GB100,#NAS100,#SP500

27 adet Parite:

EUR: Avrupa Birliği Para Birimi

USD: Amerikan Doları

CHF: İsviçre Frangı

JPY: Japon Yeni

GBP: İngiliz Sterlini

AUD: Avustralya Doları

SEK: İsveç Kronu

CAD: Kanada Doları

TRY: Türk Lirası

ZAR: Güney Afrika Randı

RUB: Rus Rublesi

CNH: Offshore Çin Yuanı

XAU: Altın

XAG: Gümüş

LCOUSD: Brent Petrol

OILUSD: Amerikan Ham Petrol

NGCUSD: Spot Doğalgaz

#DE40: Spot Almanya 40 Endeksi

#FR40: Spot Fransa 40 Endeksi

#GB100: Spot İngiltere 100 Endeksi

#NAS100: Spot Nasdaq 100 Endeksi

#SP500: Spot S&P 500 Endeksi

Paritem’de gerçek işlem hesabı açtırana kadar sistemi ve kendinizi denemek amacıyla ücretsiz websitemiz yada platformlar üzerinden Deneme Hesabı açabilirsiniz. Deneme hesabı açmanız için, Anadolu Yatırım müşterisi olmanız gerekmemektedir. Deneme hesapları gerçek hesapla aynı şekilde çalışır, böylelikle sistemi birebir deneyebilirsiniz.