Paritem Web Kullanıcı Kılavuzu İzle

 1. İşlemlerin Girişi

  ‘Gerçek Zamanlı Parite Bilgisi’ başlığı altından, işlem yapmak istediğiniz parite çiftini ve açılan Parite kutucuğundan işlem miktarını ve alım/satım yönünü seçerek işlem yapabilirsiniz.

  Video gösterim için tıklayınız.

 2. İşlemlerin Yapılışı

  İşlem yaparken Parite kutucuğundaki miktar kısmından okla miktarı seçerek, müşteri alış ve satışı tıklamanız yeterli olacaktır. Miktardaki K bin demektir. 100 K, 100,000 anlamına gelmektedir. Her zaman birincil para birimi baz paradır ve baz para üzerinden alım satım yapılır. Videoda gördüğünüz gibi, EUR/USD parite çiftinde baz para birimi EUR’dur ve işlem yaparken, Müşteri EUR alışı tıkladığınızda, EUR alıp, USD satarsınız.

  Video gösterim için tıklayınız.

 3. Aynı Parite Çiftinde Hem Alım - Satım İşlemi Yapılışı

  Aynı parite çiftinde, pozisyonlar birbirini kapatmadan, hem alış hem satış işleminizi takip edebilirsiniz.

  Video gösterim için tıklayınız.

 4. İstenilen Pozisyona Emir Bırakabilme

  İşlem takip kutucuğunda yer alan açık pozisyonunuzun sol tarafında yer alan yeşil oku (Güncelle) kullanarak, Kar Alve Zararı Durdur emirleri yanındaki boş kutucukları işaretleyerek, emir bırakabilirsiniz.

  Piyasadaki oynaklık, hızlı fiyat hareketleri ve likidite azlığından dolayı zarar durdur emirlerinde emri gercekleştirecek tam fiyatın oluşmaması durumuna bağlı farklı fiyatların gelmesi nedeniyle emriniz farklı bir fiyat seviyesinden gerçekleşebilir ve bu durumda zarar durdur seviyesinden daha fazla tutarda zarar etme olasılığınız olabilir.

  Video gösterim için tıklayınız.

 5. Zarar Takip ( İz Süren Stop ) Emri Bırakılması

  İşlem takip kutucuğunda yer alan açık pozisyonunuzun sol tarafında yer alan yeşil oku (güncelle) kullanarak, Zarar Takip miktarını belirleyerek emir bırakabilirsiniz. Pozisyonunuza bırakacağınız Zarar Takip Emri (İz Süren Stop Emri) ile piyasa yukarı gittikçe bıraktığınız stop emir, belirleyeceğiniz aralık kadar yukarı taşınacaktır.

  Video gösterim için tıklayınız.

 6. Açık Pozisyonunuza Bırakılan Emrin Silinmesi

  Açık pozisyonunuza bırakılan emrin silinmesi için, İşlem takip kutucuğunda yer alan açık pozisyonunuzun sol tarafında yer alan yeşil oku (Güncelle) kullanarak, Kar Al ve Zararı Durdur emirleri yanındaki kutucuklardaki tiklerin kaldırılması ve kaydedilmesi gerekmektedir.

  Video gösterim için tıklayınız.

 7. Açık Pozisyonunuzu Kapama İşlemi

  İşlem Takip penceresinde Açık pozisyonunuzu kapatmak isterseniz, videoda gösterildiği gibi, sol en baştaki kırmızı çarpı işaretini tıkladıktan sonra, sağ taraftaki parite kutucuğunu da tıklayarak, gerçekleştirebilirsiniz.

  Video gösterim için tıklayınız.

 8. Yeni Emir Bırakma

  İşlem Takip penceresinde yer alan Yeni Emir kutucuğunu seçerek, emir bırakabilirsiniz. Bıraktığınız bu emri, İşlem Takip penceresinde yer alan Bekleyen Emirler kutucuğundan silebilir veya değiştirebilirsiniz.

  Video gösterim için tıklayınız.

 9. Gerçekleşen İşlemin Takip Edilmesi

  Videoda gösterildiği gibi, Raporlar başlığı altında, İşlem Defteri tarih aralığı girilerek, takip edilebilir.

  Video gösterim için tıklayınız.

 10. Para Hareketleri

  Videoda gösterildiği gibi, Raporlar başlığı altında, Para Hareketleri tarih aralığı girilerek, takip edilebilir.

  Video gösterim için tıklayınız.